Międzynarodowy Tydzień Douli

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Tydzień Douli!!!! 🙂

4d

Od 22 do 28 marca w całej Polsce będzie się działo!

Ja zapraszam na spotkanie z Doula Team w Katowicach :

“Rozpoczniemy nasze spotkanie od zaprezentowania wystawy “Urodziłam życie”, która przygotowały nasze koleżanki z Warszawy, a swoja premierę miała w październiku 2012 r. Tą wystawą chcemy zaprosić państwa w szczególną i tak przez nas ukochaną przestrzeń porodową.
Doule Kasia Szczepańska-Wocial i Pamela Kucińska organizując wystawę zwróciły się z prośbą do kobiet o przesyłanie swoich wspomnień, fotografii i pamiątek związanych z porodem i początkami macierzyństwa. Na prośbę o nadsyłanie prac odpowiedziało kilkadziesiąt kobiet z całej Polski. Formy nadesłanych prac są bardzo różne, łączy je jednak jedno – ogromna dawka emocji – najczęściej radości, satysfakcji, spełnienia, ale nierzadko też smutku, strachu i bezsilności.
Idea wystawy powstała z pragnienia stworzenia przestrzeni, w której kobiety mogłyby wspólnie celebrować radość bycia matką i opłakiwać najtrudniejsze chwile ich macierzyństwa, w której mogłyby wybrzmieć wszystkie przemilczane, schowane na dnie szuflady historie i emocje.

Zaprosimy Państwa też na projekcję Filmu „Doula! The Ultimate Birth Companion” w reżyserii Toni Harman przybliżający pracę doul. Na przykładzie trzech doul i par, którym towarzyszą ten godzinny obraz ukazuje rolę douli od strony rodziców.
Po projekcji zostaniemy do Państwa dyspozycji dając przestrzeń swobodnej wymiany doświadczeń, jeśli będziecie mieli Państwo ochotę, stworzymy krąg opowieści porodowych.

Zapraszamy serdecznie do spędzenia z nami sobotniego popołudnia!

16.00 Uroczyste otwarcie wystawy „Urodziłam Życie”
16.30 -17.00 Doula Team o swojej pracy i współpracy z położnymi, naszym gościem będzie położna Magdalena Całka z Coachingowej Szkoły Rodzenia “Miś Kuleczka” (www.miskuleczka.pl)

17.00 Projekcja Filmu Doula
18.00 Opowieści porodowe

Wstęp wolny!

Gdzie? Klub Osiedlowy “Północna” w Katowicach-Piotrowicach, ul. Północna 32.

Kiedy? 22 marca 2014 w godz. 16.00 – 19.00.”

(źródło: https://www.facebook.com/events/367055423432543)

 

You may also like...