Moje ciało

Ostatnio w rozmowach obok mnie , ze mną, przy mnie często poruszany jest temat ciała kobiety po porodzie. Na tyle często temat ten przewija się, że postanowiłam napisać o moich odczuciach, czuciach, obserwacjach….

Po pierwsze… jest mi przykro..dlaczego?

A dla tego, że to my same, my kobiety nie szanujemy swoich ciał. Ostatnio usłyszałam (co ciekawe z ust kobiety bezdzietnej) “po porodzie cycki będziecie mieć obwisłe”…hmm….co to w ogóle znaczy ? Nie rozumiem!!! Nie zgadzam się!!!Protestuję!!! Tak , nasze piersi po okresie ciąży, przy karmieniu, po karmieniu zmieniają się, ale nie są obwisłymi cyckami!!!! Czy taki obraz macierzyństwa chcemy przekazywać naszym koleżankom? Naszym córkom? Obwisłe cycki ????? Przecież można powiedzieć “Twoje piersi się zmienią, będą inne niż przed ciążą, ale nadal będą piękne”

 

Po drugie…dlaczego nie kochamy siebie?

Dlaczego każdego dnia szukamy w nas samych defektów? Stań przed lustrem i spójrz na siebie. Jest dzisiaj, jest teraz. Jesteś piękna taka jaka jesteś! 🙂 Droga mamo po porodzie, droga mamo w ciąży, droga mamo nastolatka WSZYSTKIE JESTEŚMY PIĘKNE! Nasze ciała się zmieniają i już! 🙂 Możemy codziennie rozpaczać patrząc w lustro, ale możemy też uśmiechnąć się do naszego brzucha, naszych piersi, pomasować czule …po prostu kochać  siebie dzisiaj , teraz, tutaj 🙂

A wszystkim Paniom, które uważają, że po porodzie cycki są obwisłe….jesteście piękne 😉 Pamiętajcie o tym ! 🙂

1480592_615651241815686_1521175356_n

 

 

 

Fot. https://www.facebook.com/JadeBeallPhotography

 

 

You may also like...