“Trzeba zacząć od tego że Helena to wspaniała kobieta, która w pełni czuje czego potrzebuje przyszła mama. Oddana swojej pasji wspierania kobiet podczas tak ważnego i pięknego wydarzenia jakim jest przyjście dziecka na świat. Profesjonalna i ciepła. Dziękujemy Heli z synkiem Hugo, że przygotowała nas do porodu i nie odstąpiła nas o krok podczas całej akcji. Jej masaże, siła i uśmiech sprawiły, że ból przerodził się w siłę i z wielką radością mogłam powitać mój malutki skarb na tym świecie :). Wszystkim przyszłym mamom życzę takiego wsparcia.”

Karina i Hugo.

————————————————————————————–

“Helena była niesamowitym wsparciem. Robiła dokładnie to co powinna robić doula, czyli podążała za mną i moimi potrzebami. Wspierała fizycznie – masaż stóp i akupresura – czysty geniusz! I emocjonalnie. Jak dobry duch porodu sprawiła, że przebiegał on w bardzo radosnej atmosferze, czyli dokładnie tak jak sobie wymarzyłam. Dzięki jej ogromnemu profesjonalizmowi mój syn przyszedł na świat w naprawdę fantastyczny sposób. Gdyby przyszło mi rodzić raz jeszcze – to tylko z Heleną!

polecamy z całego serca!

Alicja i Gabryś”

—————————————————————————————

“Rodziłam z Heleną swoje drugie dziecko, córeczkę Julię. Helena była przy mnie przed porodem, w trakcie i po porodzie. Ciepła, serdeczna, wspierająca dała mi ogromne poczucie bezpieczeństwa podczas porodu. Doskonale wiedziała jak chcę zeby ten poród wyglądał, nie musiałam sie martwić porozumieniem z personelem w szpitalu. Helena to taki dobry duch, niezwykła osoba, była przy mnie, obok mnie, ze mną – zawsze tak jak tego potrzebowałam. Rodząc Heleną zrozumiałam co to jest “piękny poród”. Każdej przyszłej mamie życzę takiego właśnie pięknego porodu.”

Ania i Julka

Opowieść porodowa Ani tutaj

————————————————————————-

“Wcale nie przesadzę pisząc, że Helena pomogła mi zostać mamą. Gdyby nie jej wewnętrzny spokój i ciepło ciężko byłoby mi podejść w zdrowy sposób do tematu porodu i macierzyństwa, które pomimo całej towarzyszącej mi w ciąży pogody ducha, wciąż wydawały mi się trochę przerażające. wsparcie Heleny dało mi wiarę we własne siły i przekonanie o tym, ze sama wiem co jest dla mnie dobre.
Przez cały czas, na spotkaniach przygotowujących nas do porodu, Helena powtarzała, że “poród jest w głowie” No i faktycznie jest 🙂 bo idąc ta droga poukładałam sobie w głowie wszystko tak, żeby stworzyć sobie  jak najbardziej komfortowe zaplecze do rodzenia 🙂 i tak, panicznie obawiając się bólu i tej całej cielesności kryjącej się w fizjologii porodu, nie wyobrażając sobie porodu DN lub bez znieczulenia, ze spokojem i ogromnym podekscytowaniem zdecydowałam się na poród drogami natury w Domu Narodzin! I pomimo tego, ze nie wszystko poszło tak jak sobie planowaliśmy, to sam poród wspominam bardzo dobrze, a przez pierwsze dni nawet euforycznie. Cały czas ciało i umysł pamiętały kojący dotyk masaży Heleny, słowa wsparcia, (nawet w tych chwilach kiedy zaczynałam wpadać w panikę;) No i ten moment kiedy położna podała nam naszą całkiem nową Różę, a jej ledwo trzymający się na nogach zmęczony tata, nie mógł zamknąć twarzy z radości. To wszystko dzięki tej wspaniałej dziewczynie i super mamie, która spędziła z nami te kilkanaście godzin pomagając nam przywołać na świat całkiem leniwą córeczkę 😉 Helena cały czas przytomna i czujna, wiedziała kiedy jest potrzebna ona a kiedy tata. Razem stworzyli dzięki niej wspaniały i zgrany team, a sam tata poczuł się potrzebny, ważny, silny i kochany :)”

Ewa mama Róży

1 Comment

  1. Trudno ubrać w słowa jak wielkim szczęściem jest nasz synek – a to także dzięki Helenie znalazł się na świecie szybko, sprawnie, bezproblemowo i do tego w pełni naturalnie.
    Helena była z nami niemal przecały czas trwania ciąży, dała się poznać jako profesjonalistka oraz pozytywny i dobry człowiek. Mogliśmy na nią liczyć o każdej porze dnia i nocy. Dała nam poczucie bezpieczeństwa.
    Niech żyją doule i niech żyje Helena.
    Agata, Jacek i Staś (oraz koty)

Comments are closed.