„Gdyby doula była lekiem, nieetycznym byłoby nie podanie go” dr John Kennel
Doula – z języka  greckiego oznacza „kobietę, która służy”.

Czy potrzebna mi doula? Kto to w ogóle jest?

Jako doula wspieram kobiety i pary w czasie okołoporodowym od 2011 roku. Przez ten czas wiele razy słyszałam pytania “a kim jest doula?”, “a czy przyjmujesz porody?”, “ale po co skoro mogę być z mężęm?”….

Jestem doulą to znaczy, że wspieram Cię nie tylko fizycznie, masażem, dotykiem, chłodnym okładem w czasie porodu. Porozmawiam z Tobą o Twoich potrzebach przed porodem, pomogę  Ci przygotować plan porodu, porozmawiam z Tobą o Twoich obawach, lękach, troskach. Jeśli zaprosisz mnie do swojego porodu, będę z Tobą od momentu, kiedy będziesz mnie potrzebowała do czasu kiedy Maleństwo pojawi się już po drugiej stronie brzucha. W tym czasie będę uważna na Twoje potrzeby, będę obok. Po porodzie spotkam się z Tobą, żeby przegadać wydarzenia porodowe, odbiorę telefon i wesprę słowem kiedy będziesz w połogu.

Jestem doulą, to znaczy, że szkolę się, czytam, biorę udział w konferencjach, po to, żeby być dla Ciebie jak najlepszym wsparciem.

Jestem doulą i nie mam wykształcenia medycznego co znaczy, że nie przyjmuję porodów i nie wchodzę w kompetencje położnych.

Jeśli chcesz porozmawiać ze mną o swoich potrzebach porodowych, chcesz mnie poznać przed porodem zadzwoń do mnie lub napisz i umówmy się na spotkanie* na którym możemy porozmawiać.

*spotkanie jest płatne 100pln. Jeśli podpiszemy umowę ta kwota zostanie odliczona od kwoty pakietu. Czas spotkania 60min.